mar 11 2018

Ogólnopolskie Rodzinne Grand Prix w Szachach 2018

I Turniej Grand Prix 24 III 2018 w Niepublicznym Przedszkolu

100 Bajek w Jaworznie.

Zapraszamy wszystkich miłośników szachów do wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej przez cały rok 2018. Aby docenić trud dzieci grających w szachy proponujemy rywalizację drużynową – rodzinną. W każdym z pięciu turniejów drużynę może reprezentować nawet kilku członków rodziny ! Spotkamy się w placówkach, w których szachy się świetnie rozwijają. W końcowej klasyfikacji na drużyny czekają atrakcyjne nagrody przydatne w domach i nie tylko. W każdym turnieju na najlepszych indywidualnie w kategoriach wiekowych i rankingowych puchary i nagrody. W każdym turnieju trzech najlepszych zawodników otrzyma nagrody – bony Kaufland 150,100 i 50 zł. Pragniemy promować w mediach najlepsze rodziny szachowe.

Komunikat

Ogólnopolskie Rodzinne Grand Prix w Szachach ,,Z Rodziną Bliżej-Aktywnie Spędzamy Razem Czas”
Organizator: Klub Sportowy Chess in Chrzanow.
Turniej, termin i miejsce : Ogólnopolskie Rodzinne Grand Prix
1.Turniej Szachowy ,,Z Rodziną Bliżej-Aktywnie Spędzamy Razem Czas” o Puchar 100 Bajek w Jaworznie – 24 III 2018
2.Turniej Szachowy „Z Rodziną Bliżej- Aktywnie Spędzamy Razem Czas” o Puchar Przegini Duchownej – 9 VI 2018
3.Turniej Szachowy „Z Rodziną Bliżej-Aktywnie Spędzamy Razem Czas” o Puchar Żarek – 15 IX 2018
4.Turniej Szachowy „Z Rodziną Bliżej-Aktywnie Spędzamy Razem Czas” o Puchar Kwaczały – 20 X 2018
5. Turniej Szachowy „Z Rodziną Bliżej-Aktywnie Spędzamy Razem Czas” o Puchar Regulic – 7,8 XII 2018
Sponsorzy: Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Gminy Alwernia, Gminy Chrzanów, Miasta Jaworzno.
Patronat:
Starosta Powiatu Chrzanowskiego Janusz Szczęśniak.
Warunki uczestnictwa:
1. Zawody są przeznaczone dla dzieci młodzieży i dorosłych w tym szczególnie rodzin w wieku 4-100 lat.
2. Wymagana jest podstawowa umiejętność gry w szachy ze znajomością matowania.
3.Terminowe zgłoszenie na stronie www.chessarbiter.com lub pod tel. 606704871 lub e-mail chessinchrzanow@wp.pl najpóźniej na dwa dni przez datą zawodów (należy podać: nazwisko, imię, data urodzenia, kategorię szachową, klub/placówka, skład drużyny rodzinnej). Przyjęcie zgłoszenia po tym terminie jedynie w przypadku wolnych miejsc oraz z podwyższoną opłatą startową o 10 zł.
4. Na miejscu rozgrywek należy opłacić opłatę startową w wysokości 30 zł indywidualnie lub od drużyny. Członkowie grupy szkoleniowej Chess in Chrzanow 10 zł.
5. Dzieci mogą uczestniczyć w zawodach wyłącznie pod opieką i za zgodą opiekunów.
6. Odpowiedzialność za stan zdrowia umożliwiający uczestnictwo w zawodach i ubezpieczenie zawodnika od NW jest po stronie zgłaszającego.
7. Warunkiem udziału jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestników w celach klasyfikacyjnych
i promocji zadania.
System rozgrywek:
1. Turnieje zostaną rozegrane systemem szwajcarskim indywidualnie na dystansie 7 rund tempem 10 minut dla zawodnika.
2. Drużyna składa się 2,3,4 lub 5 zawodników z sumą rankingów PZSzach do 5000 pkt. (rodzeństwo, rodzice, dziadkowie lub bliscy krewni – weryfikuje organizator).
3.W klasyfikacji drużynowej sumuje się wyniki każdego członka drużyny zdobyte indywidualnie.
Nagrody:
1.Najlepsze rodzinne drużyny za 1,2,3 miejsce puchary, nagrody rzeczowe.
2.Najlepsi juniorzy indywidualnie w każdym roczniku – puchar, nagroda ( warunek 5 zawodników w kategorii).
3.Najlepsza juniorka indywidualnie w każdym roczniku – puchar , nagroda ( warunek 5 zawodników w kategorii).
4.Najlepsi zawodnicy w grupach rankingowych do 1000,1200,1400,1600,1800,2000 ( Ranking PZSzach)
5.Najlepsi zawodnicy open 1,2,3 miejsce puchar , nagroda.
6.Klasyfikacja Grand Prix Rodzin – suma punktów zdobytych w trzech najlepszych turniejach przez drużynę.
7.Wyniki klasyfikacji będą uaktualniane na stronie https://www.facebook.com/ChessInChrzanowTurnieje/
8.Zawodnik otrzymuje jedną nagrodę.